Małżeństwo z przymusu

Dzisiaj ludzie sami szukają sobie partnerów na całe życie. Nie można powiedzieć, że ktoś wpływa na decyzję mężczyzny, czy też kobiety. Tak, są takie przypadki, kiedy ktoś próbuje wywrzeć jakiś nacisk. Jednak w zdecydowanej mierze nie ma mowy o czymś takim. W końcu miłość chyba na tym polega, że należy wybrać kogoś, kogo będzie można obdarzyć uczuciem. Czy jednak każdy będzie miał takie szczęście? Warto się o tym przekonać sięgając po książkę “Złączeni nienawiścią” autorstwa Cory Reilly (https://www.taniaksiazka.pl/zlaczeni-nienawiscia-cora-reilly-p-1340964.html).

“Born in Blood Mafia Chronicles”

Autorka stworzyła opowieść o ludziach, którzy również chcą mieć szansę na miłość. Jednak nie do końca jest im ona dana. Niby jest to współczesna opowieść o miłości, jeżeli jednak dokładnie się to przeanalizuje, to może się wydawać, że mamy do czynienia z opowiadaniami, kiedy to w dawnych czasach mieliśmy do czynienia z aranżowanymi małżeństwami. Wszystko dlatego, aby wkupić się w jakąś wysoko postawioną rodzinę. Wszystko dla wielkich majątków, czy też profitów, jakie przyniesie małżeństwo dzieci. Czy ktoś wtedy pytał się dzieciom co mają do powiedzenia w tej kwestii? Niestety, ale nie. Wydawać by się mogło, że wraz z nadejściem zupełnie innych czasów takie myślenie już dawno odeszło w zapomnienie. Jednak jak się okazuje nie. Chociażby na kartach książki. Coraz Reilly zaprasza do niezwykłego świata mafii, planowanych małżeństw i buntujących się osób. Co czeka na czytelnika w kolejnej serii “Born in Blood Mafia Chronicles”.

Buntowniczka pełną parą

Złączeni nienawiścią” pozwala poznać lepiej Gianne oraz Matteo, których można było poznać w poprzednich częściach. Gianna nie ma zamiaru tak jak jej siostra Aria godzić się na planowane małżeństwo. Kobieta już dawno postanowiła, że wyjdzie za mąż tylko i wyłącznie z miłości. Jednak jej ojciec również w stosunku do niej ma zupełnie inne plany. Rocco Scuderi uznał, że skoro Aria wyszła za Lukę tylko dlatego, iż on tak zarządził, to również Gianna tak postąpi. Jednak ona nie jest tak uległa jak siostra i ma swoje własne zdanie oraz bardzo cięty język. Matteo jest zafascynowany Gianną i planuje wziąć z nią ślub. Kobieta nie ma jednak zamiaru stanąć za kilka miesięcy na ślubnym kobiercu, który jej ojciec już układa razem z Matteo. Jest ona na tyle zdesperowana, że postanawia uciec z domu daleko do Europy. Kobieta wie, że tym samym naraża się mafii, która nie cierpi, kiedy ktoś ucieka z jej sideł. Matteo rusza jej śladem, aby się zemścić. Czy uda jej się odnaleźć kobietę?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com