Miłość okupiona wielkim cierpieniem

Miłość to uczucie, które potrafi wielce uszczęśliwić, jak również może bardzo mocno zranić. Trzeba powiedzieć, że jest to uczucie po którym można spodziewać się naprawdę wszystkiego obecnie. Chyba dlatego też jest to taki motyw, który bardzo często wykorzystywany jest w książkach – zarówno przez mężczyzn pisarzy, jak również przez kobiety zajmujące się pisaniem. Nie jest powiedziane, że tylko panie są w stanie pisać o miłości. Również panowie chętnie sięgają do tej tematyki. Tym razem jednak będziemy mieli do czynienia z typową, kobiecą książką pt.”Gdyby nie Ty” (https://www.taniaksiazka.pl/gdyby-nie-ty-colleen-hoover-p-1340390.html), której autorka jest Collen Hooover.

Matka i córka

Życie Morgan już bardzo dawno temu wywróciło się do góry nogami. Dziewczyna miała zupełnie inne plany na przyszłość. Jednak jeden nierozważny krok sprawił, że Morgan zbyt szybko zaszła w ciążę. Przez to musiała zmienić swoje plany. Razem z ojcem swojego dziecka postanowili jednak ponieść konsekwencje swoich czynów. Szybki ślub i wychowanie dziecka trochę ich zmieniło. Morgan nie miała szansy na realizowanie swoich planów poświęcając się wychowaniu Clary. Dzisiaj dziewczyna ma kilkanaście lat i uważa, że jej matka jest zgorzkniałą nudziarą, która na nic jej nie pozwala. Wszystko dlatego, że Morgan już dawno postanowiła sobie, iż uchroni córkę przed błędami jakie sama popełniła. Chce, żeby Clara ukończyła szkołę i zdobyła dobrą pracę, dzięki czemu nie będzie od nikogo zależna. Do tego stopnia matka chce kontrolować swoją córkę, że zabrania jej nawet spotykania ze swoim ukochanym chłopakiem.

W obliczu tragedii

Clara buntuje się ile może przeciwko swojej matce. Tym więcej Morgan chce kontrolować swoją córkę. Dochodzi jednak do tragedii, która zmienia zupełnie życie całej rodziny. Teraz obydwie kobiety potrzebują ogromnego wsparcia. Jak jednak mogą siebie nawzajem wspierać, skoro obydwie mają siebie dość? Okazuje się, że dla Morgan i dla Clary pomoc nadchodzi z zupełnie nieoczekiwanych stron. Morgan może liczyć na pomocną rękę mężczyzny, po którym nigdy by się tego nie spodziewała. Clara szuka ukojenia i zrozumienia w rękach chłopaka z którymi nigdy więcej miała się nie spotkać, bo mama jej zabroniła. Czy wsparcie innych mężczyzn sprawi, że kobiety zrozumieją, jak ważne obydwie powinny być dla siebie? Czy matka i córka będą miały jeszcze czas na to, aby odbudować swoje relacje na nowo? Czy jednak okaże się, że żadna nie powinna mieć już żadnego związku z drugą? “Gdyby nie Ty” to kolejna wspaniała powieść Collen Hoover.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com