Ratunek z ciemnej strony

Na świecie znaleźć można wielu wspaniałych autorów, którzy z wielką pasją i werwą opowiadają o czymś takim jak miłość. Dzięki nim dzisiaj mamy dostęp do takich książek, które czyta się z wielką przyjemnością. I jak widać miłość jest takim uczuciem, które chyba nigdy nie będzie wyczerpane. Cały czas powstają kolejne książki opowiadające o tym uczuciu oraz o jego odcieniach. Jedną z takich książek jest “Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5” autorstwa T.M. Frazier.

“King”

Jest to powieść, która należy do serii “King”. W skład tej serii wchodzi kilka wspaniałych i doskonale skonstruowanych książek, które opowiadają o losach ludzi związanych z jednym, bardzo niebezpiecznym środowiskiem. Wszystko jednak jest tak ułożone, że czytanie można zacząć od dowolnego tomu, ponieważ na początku zawsze można znaleźć krótkie streszczenie oraz przypomnienie tego, co działo się w poprzednich tomach. Na co dzień nikt raczej nie chciałby się znaleźć w takim środowisku. Jednak czytanie o takich ludziach, które wywołuje niemały dreszczyk emocji to coś zupełnie innego. W pierwszych kilku tomach czytelnik mógł poznać Kinga – wybitnie niebezpiecznego mężczyznę i bezdomną dziewczynę. Tym razem kolej na Samuela i na Andreę, których również połączą dość niecodzienne okoliczności poznania. Co czeka na “Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5“?

Gangster i dziewczyna

Samuel, alias Preppy, kocha nad wyraz naleśniki oraz swoich przyjaciół dla których jest w stanie zrobić wszystko. Jego najbliższy przyjaciel trafia właśnie do więzienia, Samuel postanawia zrobić wszystko, żeby dzieci jego przyjaciela nie trafiły pod opiekę pracowników społecznych. Co jeszcze kocha Preppy? Imprezy, dużo alkoholu i ostry seks. Na co dzień mężczyzna ma własne plantacje marhuany, które na co dzień przynoszą mu całkiem spory zysk. Andrea to ćpunka, która za kolejną dawkę jest w stanie zrobić wszystko. Razem ze swoimi kumplami postanawia obrabować plantację marihuany, którą opiekuje się bliska jej osoba, a która należy do Preppego. Jednak z Samuelem się nie zadziera. Andrea jednak o tym nie wiedziała. Teraz on będzie chciał się zemścić. Jednak pojawia się w takim momencie, kiedy ćpunka ma zamiar popełnić samobójstwo. Jak spotkanie tych dwojga odmiennych od siebie ludzi wpłynie na nich? Czy odnajdą drogę do szczęścia? I kto umrze? Czy śmierć będzie dla kogoś wyzwoleniem i ucieczką od tego co gotował mu los na ziemi? Warto dowiedzieć się tego z tej fascynującej książki.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com